Április 19 2024 08:03:00
Navigáció
· Főoldal
· Keresés
· Hálózatunk Szabálya
· Itorrent
· Oprend
· FileListing
Felhasználók
· Online vendégek: 1

· Online tagok: 0

· Regisztráltak: 17
· Legújabb tag: SpeCn4Z
Utoljára látott Tagok
Macgyver 6 napja
Kronosz 3 hete
Zoo 4 hete
MJIHunxsmiley13 hete
TussyFox15 hete
SpeCn4Z28 hete
hunmod94 hete
asdfeg598161 hete
Richardatya188 hete
Ndonyo003192 hete
SPAM méreg

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

Security System 1.9.0 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
Hozzászólások
Ki van itt? 1 vendég
 Téma nyomtatása
Audio Video és hangezközök
Macgyver
#21 Hozzászólás nyomtatása
14-01-2012 03:48
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Egyedi darab Tesla B90 es magnom is elhalálozott sajnos 3 tranzisztor lába eloxidálodott és szét is mállottak most már ez sem fog szolni többet feltételezhetöleg a mostani modern dolgokbol nem tudom megjavitani.
YouTube Videó

Kár érte ebböl csak ez az 1 db van és már üzemképtelen Az egész probléma égszij szakadással indult meg mikor szétszedtem recsegés ropogás aztán többet már nem szolt átnéztem az elektronikát ekkor láttam hogy javithatatlan a probléma hacsak nem találok ennyire régi elektronikát.
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
MJIHunxsmiley
#22 Hozzászólás nyomtatása
14-01-2012 22:34
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 18
Regisztrált: 16.04.11

Talán Tranzisztor helyettesítő alkatrész, a mai világban létezik.
bár én asszem 4 éve már hogy egy régi IC helyett ajállottak egy másik IC-t amelyben ugyanazt elvégzi mint a régi,csak egy picivel tudott többet mint a régebbi fajtája.
és talán tranzisztorban is létezik olyan, bár tudni kellene a TR tipusát,bár ha van kapcsi rajza onnan jobban..
jó (H)arcokat Smile
 
http://mji-halozat.pe.hu/news.php
Macgyver
#23 Hozzászólás nyomtatása
15-01-2012 04:47
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Na hát igen de 1 ilyen belseje is már joval modernebb mint 1 B90 es magnóé De még a B93 as is modernebb már mert az már sztereó változata volt a B90 nek és annak is már az a TBA850 vagy milyen jelzésü végfoka van
YouTube Videó

Na de azért a B90 tudta a 4-9 sebességet mig a B93 nál és B100 nál ezt a funkciót elhagyták már ujabb társaik már csak a 9 sebességet tudták.
YouTube Videó


Végül is hogy utánna néztem ez nem is végfok hanem tranzisztor A Tesla B90 ben Mig a Tesla B100 ban már a TBA850 es zizeg ha jól tudom a tipusát. mig a B90 be pedig Tesla GC510 és GC520 tipusu ami kellene bele nem IC-s hanem Szilicium tranzisztoros gépezet ez és ezek a tranzisztorok amik nélkül a végfok sem kap áramot ha nem tévedek.
Viszont vettem vaterárol 1 Tesla B400 ast is alkatrésznek a másikhoz ami müködöképes annak a mechanika része ki van belezve az elektronikája jó majd 1x megnézem hogy abban nem e ilyen alkatrészek lapulnak? De félö hogy nem mert az meg még öregebb. Az a Tesla B90 nek az elödje volt még ha minden igaz. Söt! A Tesla B400 is 3 sebességet tud mint a Grundig magnóm.
YouTube Videó

A legjobb gépezetem mégiscsak ez a Grundig gépezet ezzel eddig nem volt még égszij problémán kivül más gondom.
YouTube Videó

És a legfontosabb a hangja is sokkal jobb sokkal tisztább digitalizálásra ez a leg tökéletesebb magnó volt nekem már ha ilyenre még lesz szükségem hogy ilyenekröl digitalizáljak A hangján is nagyon feltünö a külömbség pedig bizony ez saját hangszorojárol szolt. És máris ide való témakör és 1 gyüjteményem egy részének bemutatója meg is történt a megfelelö helyen.
Szerkesztette: Macgyver - 14-02-2012 04:59
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#24 Hozzászólás nyomtatása
15-01-2012 05:13
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

És bár nem a témához de a rovathoz tartozik ime az Unitra ZK246 Ami annak idején ugyan annyiba került árban KB mint a Tesla B100 azonos szintüek is voltak csakhogy ez 2 sebességet is tudott extraként! vagyis ez még többet is tud viszont a potméterek benne nagyon gyatra silány minöségü ennek oka hogy gyárilag valami zsir vagy mit kentek rá amitöl ügye gyorsabban lekopott rola az a grafit szerüség ezt követöen meg a hangja ha gondol 1 et elmegy ha kopott állásba van tolva.
YouTube Videó

Ez felvenni is elég jó minöségben tudott még bovlibb minöségü szalagokra is bár azokat 1 idö után elkezdte gyürni. A felvételen is hallatszodik ahogy csend alatt szol a szalag másik fele na ez meg a másik utálatos dolog ezekben ha 1x hozzá nyultak a fejhez vagy a sáv váltó kapcsolohoz azt már a jó isten nem állitja vissza Ennek meg már volt ilyen baja is Bár lehet hogy az eredményezi hogy a felvétel másik magnón készült vagy az hogy ezzel felvenni már nem lehet mert a bemenet választó gombjai csak diszek képtelenség volt ujra vissza forrasztgatni annyira sok szál ment rá ki tudja melyik hol volt. Az is jol néz ki rajta hogy ilyen nagy lámpával világit hogy sztereó modban van e vagy Monoban Bár a sáv váltoja miatt már hol világit hol nem. Lehetett vele keverni is vagyis az 1 sávon ha zene ment a 2 en beszéd ha olyan állásba lett kapcsolva akkor ment a zene meg a beszéd is alájátszás szerüen. Amit én modositottam benne mert nem tetszett hogy a végfok nincs állandóan áram alatt csak akkor ha lenyomom a lejátszás gombot eredetileg a végfok is állandó áram alatt volt. (persze tök feleslegesen.) Ja igen a gombjai sem az eredetiek mivel hogy nem voltak meg neki. Ennek viszont a végfoka jó lehetne a B90 be is de ez müködik nem bontom el miatta.
Szerkesztette: Macgyver - 15-01-2012 05:41
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#25 Hozzászólás nyomtatása
16-01-2012 05:28
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

És bizony ám ime most mutatok 1 remekmüt Videoton Cleopatra erösitö nem ám Videoton focicsapat ahogy azt a sok WOW os idiota gondolja! Ez a fenti számitógépem erösitöje volt mielött a végfokot ki nem sikerült nyirnom ebböl persze 2 darab van szoval nem kizárt hogy továbbra is az marad a videón látható.
YouTube Videó

ezeknek csak a rádió részük volt nagyon siralmas kivitel noha a szabad europa rádió ezeken is jött de csak a középhullám sávja meg a rövid hullám sávja nem mászik el az URH ami tudja az OIRT és CIRR sávokat azok bizony igen sajnos pedig a saját csatornám is ott jönne vele URH CIRR 101.8 MHZ
No és hát minden számitógépes hangszorom ezek a Tesla hangszorok gumi membránnal 10000X jobbak mint a tescos müanyag dobozos hangszorok. Noha a készülék maga 2x40 wattos volna de ezek a 15W os hangszorok is megfelelöek hozzá csak nem szabad full hangerövel hajtani öket max a feléig szabad felerösiteni a további hangerö ráadás kockázatos illetve tönkre is teheti a hangszorokat és az erösitö is károsodhat töle. Dobozba szerelve sokkal jobb minöségben is szollnak. Persze nekem ekkora hangeröre sohasem volt és nem is igazán lehet szükségem a szomszédok és anyám miatt akik egyböl diliznének érte hogy mért üvöltetem? Az ott alatta a Deck magnó azzal digitalizálok felvételeket.
Szerkesztette: Macgyver - 14-02-2012 05:33
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Ugrás a fórumra:
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Regisztráció

Elvesztett jelszó
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

04/04/2024 03:05
Na milyen yot MHztam. Végre jutott rá egy kis időm Smile

23/03/2024 13:32
Szép napot kivánok. No elérkezett az idő holnap utazom ausztriába. majd jelentkezem onnét aztán küldhetünk majd UT-t is Smile

22/03/2024 04:10
Szép reggelt.Ne a hideg gecizgél,erre már a fagyás is elkezdődött megint.Azt várom már abba maradjon.Addig nem rakok ki semmit,mert elfagy.

18/03/2024 04:58
Elvileg semmi baja csak kikapcsolt a multkori áramszünet miatt.

17/03/2024 22:03
A NASommal történt valami. Már pár hete nem érhető el de mindig elfelejtem ellenőrizni. Lehet megmurdelt a tápja.

467,117 egyedi látogató Theme by Thomas