Április 24 2024 10:10:00
Navigáció
· Főoldal
· Keresés
· Hálózatunk Szabálya
· Itorrent
· Oprend
· FileListing
Felhasználók
· Online vendégek: 1

· Online tagok: 0

· Regisztráltak: 17
· Legújabb tag: SpeCn4Z
Utoljára látott Tagok
Macgyver 3 napja
Kronosz 3 hete
Zoo 5 hete
MJIHunxsmiley14 hete
TussyFox16 hete
SpeCn4Z28 hete
hunmod94 hete
asdfeg598162 hete
Richardatya189 hete
Ndonyo003193 hete
SPAM méreg

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

 Harcolj a spam ellen! Katt ide!

Security System 1.9.0 © 2006-2008 by BS-Fusion Deutschland
Hozzászólások
Ki van itt? 1 vendég
 Téma nyomtatása
Számitógép szerelés javitás karbantartás és egyéb ezzel kapcsolatos információk.
Macgyver
#1 Hozzászólás nyomtatása
19-03-2012 04:26
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Üdv ide bátran irhatsz mindenröl ami számitógéppel kapcsolatos kérdezhetsz tölünk segitséget kérhetsz ha valamiben elakadtál illetve megoszthatod velünk tapasztalatodat és ha szaki vagy akkor te is hozzáfüzheted a témához tudásod.
Szerkesztette: Macgyver - 20-03-2012 07:05
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#2 Hozzászólás nyomtatása
19-03-2012 16:05
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Ka ka ka
Hát mi is legyen a téma?
Szerkesztette: Kronosz - 20-03-2012 00:40
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#3 Hozzászólás nyomtatása
19-03-2012 21:18
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

A napokban kaptam javitásra 1 P1 laptopot ami az utolsó P1 sorozat volt ismerös lehet az AMD K6 proceszor néhány embernek.
Nos ez a gép konfigurációja a következö volt
6GB HDD 64MB ram 400MHZ AMD K6 proci 2MB os trident videókártya
Az volt a feladatom hogy telepitsek rá XP-t hogy vigye az internetet.
Nézegetem lan nem volt rajta USB volt rajta.
Mivel hogy tudtam nagyon jól hogy ez a gép nem kimondottan alkalmas XP hez hát Windows 2000 került rá eleinte ugyan rá probáltam 1 sima XP-t is de ugy gondoltam erre a gépre igazábol a Windows millenium lenne való hát megprobáltam felrakni rá azt is de nem tudta olvasni a lemezt. Végül tényleg felraktam rá a win2000 et mert az volt rajta amugy is mikor hozzám került.
Ezért a szarkupac gépért a tulajdonosa 7000FT ot akar kérni hát szerintem meg ilyen nyugdijas ratyiért jo ha 2000 et ad valaki Windows 2000 hát 2000 FT járhat érte max ez az én véleményem.
Amugy maga a gép tényleg nyugdijas ne vegyétek meg a lomiban ha látjátok kivéve ha nem retrózni akartok vele mert az amire még tökéletes. Ilyen konfigurációnak a Windows 2000 is kicsit tulzás.
De nem otthon javitottam és nem volt nálam másik Windows Millenium lemez amit bár lehet amugy sem olvasott volna be mert gyenge a CD olvasoja is az egész gép 1 márkátlan szar az akksija 45 percet birt kb az is az a NI-MH fajta volt neki.
Szerkesztette: Macgyver - 20-03-2012 07:03
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#4 Hozzászólás nyomtatása
22-03-2012 01:57
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Nekem olyan szintű laptop kell minimum,amin lehet UT-zni,meg wowozni.Az ilyen alap dolgokat azért vigye.
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#5 Hozzászólás nyomtatása
22-03-2012 02:06
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

A WOW az szerintem azért minöségéhez képest 1 hatalmas nagy tulzás az UT de még a No one Lives Forever 2 nek is sokkal jobb a grafikája de még a Chrome nak is. bruta azért hogy kb 20GB ot elfoglal.
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#6 Hozzászólás nyomtatása
22-03-2012 02:16
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

A Painkiller,és a Max Payne is sokkal igényesebb grafikájú,sőt szép grafikájuk van,és nem szaggat.Meg lazán elférnek 2-3CD-én.A wow meg lagol és szaggat mint a hétszentség.
Szerkesztette: Kronosz - 22-03-2012 02:16
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#7 Hozzászólás nyomtatása
22-03-2012 07:37
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Teszteltem!
A napokban felajánlották nekem hogy ha TV-t szeretnék nézni van ilyen USB-s TV vevö ezköz amit aztán meg is kaptam tesztre. Otthonról a mühelyben kezdtem tesztelni ahol csak rádió adókat hozott majd késöbb a lakásból is probáltam ahol szintugy csak rádió adókat hozott.
Ezt a cumot behoztam magamnak a munkába is ahol szerettem volna használni és az lett az eredmény hogy tökéletesen müködik rendesen megfelelöen a TV adások HD minöségben jönnek.
Ez az ezköz 6000 FT árban van és kisebb mint 1 Mobil internet stick. Tehát szoval érdemes megvenni akinek TV re van szüksége és jó a lefedettség a környéken digitális TV adást illetöen mert 7 ingyen csatornát lehet vele fogni és kényelmes is. Lehet vele felvenni is elég jó minöségben.
A cumo hátránya hogy csak digitális jelet kezel analogot nem tehát Videó és kábel TV ki van zárva ezt is kiprobáltam és azokat bizony nem láthatja mert analog jelet képviselnek.
A tesztelt ezköz a következöképpen néz ki ime:
YouTube Videó


A dologban az a turpisság hogy adnak hozzá a videón is látható bot antennát ami csak akkor elég neki ha a jel tökéletes minöségben jön ha nem akkor tetö antennát kell hozzá használni de a réten ha nem a völgyben van akkor simán jönnek az adások. Én a hegy tetejéröl minden adót 100% os térerövel foghatok.
Ime 1 pillanat kép a TV 2 képminöségéröl bár a kép gyengébb valamivel maga az adás az olyan minöségü mint 1 LCD TV-n vagyis HD ben jön. ez csak JPEG képformátum Reggel csináltam.
nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/images/tv2mokka.jpg
Tehát szóval nézhetek TV-t is a gépen és hamarosan fogok is lesz a Rex felügyelö. Hm de lehet hogy helyette a Macgyver-t nézem inkább.
de Pachmann Péter helyében én a Demcsák Zsuzsa-t figyeltem volna.
Ezek a csatornák jönnek nekem vele.
nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/images/Channel.png
Szerkesztette: Macgyver - 23-03-2012 02:35
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#8 Hozzászólás nyomtatása
23-03-2012 21:34
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Nagyon jó,de sajnos a szobámban úgysem jönne be vele semmi.
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#9 Hozzászólás nyomtatása
23-03-2012 21:57
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Attol függ nálatok mennyire erös a digitális adás nem e vagytok völgyben stb Határ szélen nem tudom mennyire lehet jó. Nekem az Uzsai hegy tetejéböl minden még antenna nélkül is jön csak akkor akadozik kicsit.
Szerkesztette: Macgyver - 23-03-2012 21:58
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#10 Hozzászólás nyomtatása
28-03-2012 00:08
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Előbb telepítettem a Windows Live Essentials 2011-et.1 óráig sem volt fent,el is távolítottam mindössze 5 perc után.Hát az már nem msn.vagy messenger,semmi köze hozzá,az ilyen kakálgatás már csak.Elnézést hogy ezt a szót használom,de ez a legmegfelelőbb szó rá.Az új msn plus sem nevezhető msn plusnak,az szintén csak kakálgatás.Ennyi erővel a kakimat mától csokoládénak is hívhatnám.
Szerkesztette: Kronosz - 28-03-2012 00:09
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#11 Hozzászólás nyomtatása
28-03-2012 01:11
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Én a korábbi verziokat használom soha semmi gondom nincs vele. MSN plusbol is. viszont az MSN 7.0 tol agyvérzést tudnék kapni az akkora ratyi az amit xp be gyárilag raktak na azt minden telepitéskor eltávolitom kapásbol azzal kezdem. Régen mekkora sláger volt most meg valahogy annyira undorodom töle bele sem lépek pedig a win98 és hasonlók alatt csak az müködik. De annyira elavult hogy íráson kivül semmi másra nem igazán jó ezzel ellentétben megbizható volt már rá példa hogy valaki felvett és csak azon keresztül tudtam fogadni tehát talán mégsem olyan kaka.
Szerkesztette: Macgyver - 28-03-2012 01:14
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#12 Hozzászólás nyomtatása
30-03-2012 11:04
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Az már nagyon szar,hogy ha felveszek valakit,nem biztos hogy megkapja.A Trillian is megér egy próbát,van akinek az Amsn is bejönne.

Rendszer programok közül a CCleaner a legjobb szerintem.Meg a Process Lasso-t tudom ajánlani,az képes szabályozni a folyamatokat,nagyobb erőforrást ad annak ami épp fut.A háttérben futó folyamatoknak meg kisebb prioritást ad játék módban.De van energiatakarékos mód is.Az energiasémák között is könnyen lehet váltogatni vele.A beállításokat nem érdemes piszkálni,gyári beállításokkal leghatékonyabb a program.Régebbi gépeknél nagyon ajánlott használni.
Szerkesztette: Kronosz - 30-03-2012 11:06
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#13 Hozzászólás nyomtatása
30-03-2012 19:44
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Én valahogy még mindig jobban pártolom a Windows XP-t és nem szokásom buherálni mindent hagyok alapon ugy a leg hatékonyabb feltelepitéskor letöröltem belölle amikre nincs szükségem. Álltalában addig nincs is vele gond mig a frissitgetéseket fel nem pakolom mert ha felrakom utánna mindig valami probléma késöbb elöjön PL fagy a böngészö stb de IE6 al meg már nem lehet mozogni sem ezen a kibaszott neten mert mindenhol dilizik az oldal hogy elavult stb nekik lehet nekem meg az tünik a leg stabilabbnak és probléma mentesnek. Az IE9 Win7 alatt meg 1 kalap szar szinte használhatatlan fos ez a véleményem róla az IE8 még elmegy de az IE9 az nyilván a friekakálásra lett alapozva annyira eltér az eredetitöl.
CCleaner jó de én az Easy Cleaner-t használom azt jobban kedvelem.
Szerkesztette: Macgyver - 30-03-2012 19:45
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#14 Hozzászólás nyomtatása
30-03-2012 22:48
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Én is le szoktam törölni amire nincs szükségem,pár registry bejegyzést is módosítok.Minek fusson olyan folyamat amit nem használok,csak a memóriát foglalja.Ütemezett feladtok közül is a töredezettségmentesítés fut csak.Nekem egyedi a rendszerem is,teljesen testre szabom.
A finomhangoló,rendszer optimalizáló programok meg csak szétszarják a rendszert,olyanokat nem szabad használni.CCleanert is akkor szoktam ha gond van valamilyen gyorsítótárral,és belassul vagy fagy a rendszer miatta.Mert többet árt mint használ ha letöröl valamit.
Amúgy meg ez olyan dolog kinek mi jön be,az igénye mindenkinek más.Az Easycleaner is jó lehet ha magyar.
Aki esetleg unja már a Nero-t,vagy nem jön be neki,annak ajánlom az Ashampoo burning studio-t.Az is jó író program,tud mindent.Képlopásra a Faststone Screen Capture-t ajánlom,képnézésre a Faststone Image viewert.Van most egy olyan programom is ami hasonló a painthoz,csak lángokból képes ábrát,képet,szöveget létrehozni.
Szerkesztette: Kronosz - 30-03-2012 22:53
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#15 Hozzászólás nyomtatása
04-04-2012 03:27
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Hát én most ujra telepitettem a gépem a Win7 et eltávolitottam róla és simán csak XP-t raktam fel nekem igy tökéletes és kifogástalan. Mért kéne rá 2 rendszer a gépre? Helyet foglaljon csak? mert a Win7 et ugyse igen használtam rajta.
Szerkesztette: Macgyver - 04-04-2012 03:28
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Macgyver
#16 Hozzászólás nyomtatása
04-04-2012 04:56
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Javaslom mindenkinek az Adobe Photoshop CS4-et teszteljétek ti is én leszedtem tesztelgetem hát reményeim szerint nagyon sok jó logo készülhet majd vele az oldalnak de még nagyon ki kell tanulmányoznom. A rosszul sikerült képek feljavitásához is szerintem nagyon is jó. És az adatbázisban is megtalálható.
Szerkesztette: Macgyver - 04-04-2012 05:16
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#17 Hozzászólás nyomtatása
06-04-2012 11:10
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Nekem CS5 van,de nem árt hozzá egy útmutató sem.Eddig nem jöttem rá hogy kell kivágni a képről alakzatokat.Képeket egymásra illeszteni,meg egymás mellé illeszteni már tudok,meg ilyen kép javításokat.
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#18 Hozzászólás nyomtatása
06-04-2012 21:30
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Nah hát 1 már biztos nekem a windows 8 sem fog tetszeni.
Ugyan az a szar keveröpult van benne mint win7 ben és a start menü is nagyon gázos. viszont nekem tök ugy települt fel mintha win7 et raktam volna a gépre amugy start menüje tényleg nincs a start gombra feldob ilyen ablak szerüséget mint Startmenü amin fel vannak sorolva a cuccok a rendszer betöltéskor is ezzel fogad végülis ez a start menüje de nincs start menü ikonja. Ezt szerintem a Win7 böl keverték ki mert minden nagyon arra hasonlit. Telepitéskor már elöre kéri a kodot addig nem telepithetö fel és nem is enged tovább. Kicsit nagyon fura az átláthatósága is. A betöltö képernyöje 1 olyan logo mintha 1 gyerek rajzolta volna 1 ilyen "játék halat" mutat ki ami nagyon ocsmány. Ha valamit megnyitok programot azt sem mutatja ki hogy az éppen fut csak ha annak az ikonjára kattintok átvált rá ha fut ha másra váltok akkor a háttérbe helyezi nyilván de nem mutatja ki hogy fut e.
Ime pár kép a winfos 8 rol:
nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/images/boblihalas.png
nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/images/win8startmenu.png
nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/images/win8theme.pngnemethalozat.dyndns-ip.com:8000/images/Sajatgepeshangkevero.png
Bevallom nektek öszintén ezeket látva el is ment töle a kedvem és kikapcsoltam és nem kisérleteztem vele tovább. Igénytelen szar mégcsak az Unreal Tournament sem fut rajta.
Windows7 koppintás az egész és arra is alapozták na meg a vistára erröl ennyit engem már nem is érdekel tovább.
Az ikonok és a képek olyan ocsmányak benne mintha gyerekrajz lenne hogy mást had ne mondjak már az egészröl röviden tömören fogalmazva ez 1 kaka rendszernek tünik mégcsak arra sem méltó hogy cikket írjak róla majd mások megteszik én ennek csak ennyit szántam mert nem vagyok töle el ragadtatva. Bezzeg facebook kakálgatás az van bele intregnálva amikor képet akartam megnyitni megnyitotta de volt olyan funkciója hogy shared to facebook valami olyasmit takar megosztás a facebook on. Kell nekem a rendszerbe ilyen ratyiság? Hát nem. Szoval részemröl azt nyilatkozom hogy nekem abszolut nem nyerte el a tetszésem.
Amugy ez a büdös halas logo volt a betöltö képernyöje is de csak akkora méretben mintha a hal körül körbe lenne keretezve a többi része a képnek fekete volt. Metro felületet érintö képernyö hiányában nem teszteltem nekem asztali gépre ilyen formában települt.
Szerkesztette: Macgyver - 07-04-2012 04:28
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Kronosz
#19 Hozzászólás nyomtatása
06-04-2012 22:08
Avatar

Adminisztrátor


Hozzászólások: 191
Regisztrált: 20.04.11

Az lófasz akkor.Olvastam róla sok cikket,de egyik sem nyerte el a tetszésem.
A Linux is egy szar,mindegyik verziója egyforma.Valaki mondta nekem régebben hogyha kezdő vagyok az Ubuntu-t telepítsem,szerintem meg tök ugyanaz mindegyik.Aki már megszokta a Windows-t,az nehezen igazodik el a Linuxon.Nekem nem jön be,mert a program támogatottsága is kicsi.Ingyenes,de olyan is.
És ha már az ingyenességnél tartunk,nem árt szólni az ingyenes programokról is.
Miért is ingyenes egy program?
Legtöbbször azért mert olyan is,szar.Sokkal kevesebb funkcióval rendelkezik mint egy fizetős program,és ezek a funkciók is bénák,nem képes ellátni a feladatát.Ilyen pl. az Avast vírusírtó.Ennek van fizetős változata is,de az is éppolyan szar.Ne dőljünk be ennek se,attól hogy valami fizetős,még nem biztos hogy jó is.Példa erre a Nod32 vírusírtó,ami bizony kevés erőforrást igényel,de be is ereszt egy halom vírust.
Az ingyenes programok között is akad jó.
Eddig a szoftveres tűzfalak közül ami legjobban bevált,az a Comodo Firewall.Magyar nyelvű is.Kevés memóriát használ.Ha nem aktív,én nem engedem netre sem a gépet,ugyanis ez szabályozza mi mehet netre mi nem,szűri az adatforgalmat kifelé,és befelé is.A programok tevékenységét is figyeli.Sokszor mentett már meg,hogy nem hagytam települni egy ismeretlen szart,vagy épp elindulni egy programot,mert blokkoltam.Jó tulajdonsága még hogy programot képes futtatni sandboxban is.A CCleaner is jó rendszertisztító,pedig ingyenes.
Sokan mondják hogy szar egy program,mert ilyen meg olyan hibái vannak.Hibái mindnek vannak,csak épp nem tudunk róla legfeljebb.Tökéletes program nem létezik.
Szerkesztette: Kronosz - 07-04-2012 18:49
Ne add soha önmagad,mert kiismernek az ellenségeid,aztán basztatnak életeid végéig,a törvény meg nem véd meg ám,mert szart sem ér!
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000
Macgyver
#20 Hozzászólás nyomtatása
07-04-2012 21:39
Avatar

Főadminisztrátor


Hozzászólások: 461
Regisztrált: 16.04.11

Nah pajtások! Ma kaptam a lomiban 1 szerver gépet P2 proci lapul benne valami sulibol származó gép 2 db 70GB os SCSI merevlemez lapult benne meg 1 40GB os és 2 4.5 GB os ezt a monstrumot basztatom ezen percekben éppen a 2 70GB os HDD nagyon jól jött mert már a cuccaimat nem tudtam mire lementeni az SCSI cucc meg sokkal gyorsabb az IDE és a SATA lemezektöl is ezelött 6 éve még ezeknek annyira tudtam volna örülni mint a veszedelem mert annak idején nekem a gépeimben SCSI merevlemezek is voltak. Most is örülök nekik de már csak adatokat tárolok majd rajtuk. Szervernek és alap használatra már nem fogom öket alkalmazni viszont szépen átnézem a tartalmát hátha érdekes dolgokra bukkanok 1 Windows server 2003 at töltött be az 1 ik 70 GB os merevlemezröl Fujitsu márkájuak de SCSI merevlemezek csak minöségi ezközök ezek sokkal tartosabbak megbizhatobbak mint társaik ugyanis ezeket állandó müködésre tervezik SCSI böl is többfajta létezik ezek pedig a legjobbak Ultra Wide SCSI aminek átvitele hihetetlenül gyors és még a sata merevlemezeket is lealázzák. Ezek a merevlemezek sokkal drágábbak is magán ember gépében nem igen található ilyesmi. A 2 70GB ost el fogom tenni mint erekje és adat tároló ezköz. Amugy a gépet el fogom bontani csak a házát tartom meg és a cuccosokat az alaplapon kivül. Van benne még kazetta meghajtó amiben kazetta is volt az a DDS 2GB kapacitásu ezeket mentéshez szokták használni valamint 1 SCSI CD olvaso is van benne na azzal nem tudom mi lesz lehet kuka bár müködik probáltam. Maga a géphez full minden tartozéka megvolt semmi sem hiányzik még a gyári könyve is megvan neki és még az alaplap doboza is. Szegény végül mégiscsak ilyen sorsra jut hogy elbontom mert ennek igy kell lennie. P2 alaplap és proceszor napjainkban már nem sokat ér hiába gyors és stabil alaplap P3 szintre is fejleszthetö lenne. Majd érdekesség képpen lehet hogy mutatok néhány képet róla hogy legalább ennyi emlék maradjon szerencsétlenröl a maga idejében ez elég drága konfing lehetett bár a 70 GB os merevlemezek és a tápegység ezek már bövitések mert a gyári merevlemeze az a 40GB os volt és a 2 4.5 GB os. Ezen kivül kaptam még 1 lézer nyomtatót is hát kiváncsi leszek mükszik e? De azt most szarom le mert ez a gép nagyon érdekel hogy miket tartalmaz ezért valami rendszert fel kell rá toljak hogy át tudjam nézni ugyanis a windows jelszavazott geci igy nem tudok belépni. Remélem jó sok zene lesz rajt nem hülyeségeket tartalmaz bár a sulimeres gépeken ilyen biztos hogy álltalában nincs ha be bootolom lehet még a weboldaluk is rajta van. Full poros a belseje tényleg sokat ment a proci hüttöje már nem is pörgött a sok portol nyilván ez volt a veszte. A tápegység és a merevlemezek miatt érdemes volt elhoznom a tápegysége ugyanis a 2 magos gépekhez is jó pont olyan fajta azt sem régen cserélhették benne. Mind a 2 SCSI 4.5GB os HDD olyan hangon pörög mintha a fürészgép menne akkora hangja van de ha nincs full tele arra tolok fel 1 rendszert az elemzés céljábol. Nem azért telepitgetem mert hogy marhára érdekel a gép képessége mert ismerem nekem is volt hasonló csak azért hogy láthassam miket mentettek rá. Sajna az SCSI kártyát ami ezekhez a merevlemezekhez jó valami gépembe beépitettem és nincs itthon mert az Nyirádon van majd haza kell hoznom azt a kártyát is ha más gépben is szeretném használni ezeket a merevlemezeket.
Összegzés a gépröl: 350MHZ Intel pentum2 proceszor 512MB ram 1db plextor CD olvasó 1 DB DDS kazettás meghajtó 2 DB 70 GB os Fujitsu merevlemez 2 DB 4.5GB HDD 1 DB 40 GB HDD és 1 DB minöségi 400W os tápegység és mindez 1 szerver gépházban.
A 2 4.5GB os HDD vel amugy az lesz majd hogy Windows 98 és Milleniumot rakok fel rájuk hogy legyen rajtuk valami bootolható rendszer amit már ugysem fogok használni mig a 40GB os kap 1 Windows 2000 et a 2 70 es meg kap 1 XP és windows server 2003 at merthogy ezek a merevlemezek minden gép esetében bootolhatóak és be is töltenek nem számit hogy min telepitettem öket a Windows a SCSI merevlemezek végett betölt géptöl függetlenül nos ezért is imádtam én az SCSI dolgokat.

Majd ha idöm engedi megosztom a tartalmát most egyenlöre nem értem rá azzal is foglalkozni hogy a weboldalt ami rola futott és a suliról a képeket felrakjam de majd megmutatom nektek azt is. sok kép is volt rajt zömét letöröltem csak párat hagytam meg az oldal miatt hogy tudjak mit mutatni. És zene is volt az 1 ik 4.5 GB os HDD ezzel volt tele amin meg is lepödtem és ez 1 nővény termesztö sulimer szerver gépe volt ez 2008 ban futott utoljára. A tartalmának jó részét leformáztam mert nem volt érdekes számomra de azért 10GB adatot eltettem róla de lehet majd azokat is törlöm. A weboldalt azért majd átrakom saját szerverre bemutató jellegüként. Egész jónak tünt csak német nyelvü. Virágokról meg nővényekröl szol. Bizony nem csak számitógép szerelés javitás és karbantartást vállalok de feleslegessé vált vagy megunt gépek feljavitásával és elbontásával is foglalkozom. Ezt a gépet elsösorban a háza miatt hoztam el mert tetszett de extraként benne volt minden és nem jártam vele rosszul.
Ránéztem a lézer nyomtatora is valoszinüleg kuka mert nincs benne a toner igy meg ki sem tudom probálni hogy jó e? és nem költök rá hátha rossz 1 toner meg drága bele ha netán nem müködne de amugy is fekete fehér lenne és én már szinest szeretnék. Majd talán holnap publikálom a szerver tartalmát és róla 1-2 képet is csinálok bemutató jellegüként de ezt akkor majd ha elbontom hogy végül is mit tartalmazott.
Szerkesztette: Macgyver - 08-04-2012 06:33
 
http://nemethalozat.dyndns-ip.com:8000/news.php
Ugrás a fórumra:
Hasonló témák
Téma Fórum Válaszok Utolsó üzenet
A NÉMETHÁLÓZAT-DM-CTF-AS-DOM-SLV Szerver el kapcsolatok kérdések információk és egyéb témák NÉMETHÁLÓZAT-DM-CTF-AS-DOM-SLV Szerver 20 24-10-2023 19:38
Villanyszerelés és egyéb müveletek áramkörök és elektronika témakör Elektronika ( Társalgója ) 1 05-02-2012 02:19
Bejelentkezés
Felhasználónév

Jelszó



Regisztráció

Elvesztett jelszó
Üzenőfal
Üzenet küldéséhez be kell jelentkezni

04/04/2024 03:05
Na milyen yot MHztam. Végre jutott rá egy kis időm Smile

23/03/2024 13:32
Szép napot kivánok. No elérkezett az idő holnap utazom ausztriába. majd jelentkezem onnét aztán küldhetünk majd UT-t is Smile

22/03/2024 04:10
Szép reggelt.Ne a hideg gecizgél,erre már a fagyás is elkezdődött megint.Azt várom már abba maradjon.Addig nem rakok ki semmit,mert elfagy.

18/03/2024 04:58
Elvileg semmi baja csak kikapcsolt a multkori áramszünet miatt.

17/03/2024 22:03
A NASommal történt valami. Már pár hete nem érhető el de mindig elfelejtem ellenőrizni. Lehet megmurdelt a tápja.

467,342 egyedi látogató Theme by Thomas